Akvarelové barvy

Akvarel je jednou z nejmladších výtvarných technik, která Vás okouzlí jemností barev. Akvarelové barvy (předchůdcem byly vodové barvy neboli „vodovky“) jsou vyrobené ze směsi barviva a pojidla arabské gumy rozpustné ve vodě. Akvarelovými barvami se snadno vytvoří svěží a průsvitná malba, a to buď vzájemným rozpíjením a mísením barev nebo postupným přidáváním barevných vrstev na předchozí zaschlé vrstvy.

Akvarelové barvy:  jsou k dostání v pánvičkách v pevné formě nebo nově v tubách v pastózní formě, jsou vodou ředitelné, spolu s vodou se rozdělávají a míchají na paletkách. Nanáší se speciálními štětci na akvarel, které mají schopnost udržet vodu (např. sobolí, kuní a v neposlední řadě syntetickými štětci, které jsou speciálně  vyvinuty k malbě akvarelovými barvami. Maluje se na papír s vyšší gramáží, 220 g/m2 a výš (slabší papíry se i po upevnění k podložce nasátím vody kroutí). Barvy se dobře se rozmývají, vymývají, smývají, umožňují rozpité tahy a velmi dobře schnou. Lehkost akvarelových barev nanesených na papíře je závislá na množství vody, ve které jsou rozpuštěné. Množstvím vody stoupá průsvitnost, lehkost díla.Akvarelové pastelové tužky

Další možností pro akvarelovou kresbu jsou akvarelové pastelové tužky. Akvarelové pastelky se snadno nanáší na podklad, jsou velice měkké. Po nanesení je lze rozmýt štětcem a vodou a vytvořit tak vzhled klasického akvarelu.

Při malbě mokrým do mokrého se barvy nanáší na navlhčený papír, na kterém se rozpíjí a navzájem mísí. Barvy se nanáší od nejsvětlejšího odstínu po nejtmavší. Tato technika je vhodná pro kreslení krajiny, oblohy a vody. Práce by měla být rychlá, neboť vlhký podklad rychle schne.

AKVARELOVÉ MARKERY – FIXY: Nový typ malby akvarelu, kdy výrobci vyvinuli nový způsob, kdy si umělec nosí v boxu naředěné barvy, které může okamžitě použít. K dispozici je vodou naplnitelný štětec, který nahrazuje náročné nalévání kelímků,

Doplňky k akvarelovým barvám a akvarelovým pastelkám:

Maskovací kapalina pro akvarel je určena k zakrytí míst, které se mají ochránit před nanesením akvarelových barev. Po zaschnutí barev i kapaliny se maskovací kapalina snadno odstraní z obrazu.

Plastový kelímek na vodu se speciálně tvarovaným víčkem vhodným pro odložení štětců.

Krepová lepící páska je skvělou pomůckou pro přichycení papíru k deskám při malování akvarelem. Přichycením papíru k pevnému podkladu omezíte kroucení papíru po nanesení barev. Páska se používá i jako ochrana proti nechtěnému přemalování míst.

Kategorie

Showing 1–25 products from 314 products

Zjednodušte si hledání pomocí filtrů
Filtr produktů Zobrazuje se 1 - 25 z 314 výsledků
Množství
Typ balení
Odstín
Výrobce
Efekt