V NAŠÍ NABÍDCE NAJDETE NOVINKU : filcová zvířátka, nové vzory washi pásek, gelových razítek

Malba

Malba je technika nanášení barev v souvislé vrstvě na podklad- zpravidla pomocí různých štětců, nebo špachtlí.  Od kresby se liší použitým nástrojem (štětec, špachtle ) a plošností, kterou je barva nanášena. V neuměleckém smyslu je malba synonymem pro nátěr.

Podle charakteru malby, použitých materiálů či podkladu se malba dělí na několik základních malířských technik: olej, akryl, akvarel.

Pro malbu obrazů je nejčastěji používána olejomalba,  dnes v rychlejší době v hojné míře také akryl, který rychleji schne a je ředitelný vodou. Podkladem malby je zpravidla pošepsované plátno, nebo pošepsované sololitové desky, pravené podkladovým, bílým šepsem., nebo speciálně upravený papír většinou ve formě bloku. Malba je zpravidla prováděna krycími barvami- tzv. vrstvenou technikou, která umožňuje použití různých efektů, například lazury.  Barva podkladové vrstvy bývá bílá či světlá, v baroku  ovšem byla podkladová vrstva zpravidla tmavá (bolus),   Barva podkladové vrstvy má (stejně jako použitá technika a podklad) velký význam pro celkové barevné vyznění. Před provedením vlastního díla bývá obraz zpravidla rozvržen pomocí podkresby.

Oblíbená je také malba akvarelový papír pomocí vodou ředitelných, nekrycích barev, tzv. akvarel. Ten může být kombinován také s kresbou.

 

Nejprodávanější

42
19201421920
MNOŽSTVÍ malba
OBJEM malba
ODSTÍN
TYP malba
VÝROBCE malba

Stránka 1 z 3 - 113 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 113 položek celkem